uvod
310
311
312
313
vzpominky
dohoda
vysvetlivky
links
host
Počet přístupů:
     Českoslovenští velitelé perutí ve Velké Británii
     310. Československá stíhací peruť
     
mjr. let. Alexander Hessod 12. 7. 1940do 28. 2. 1941
škpt. let. František Weberod 28. 2. 1941do 7. 4. 1942
kpt. let. František Doležalod 7. 4. 1942do 15. 1. 1943
kpt. let. Emil Foit škpt. let.od 15. 1. 1943do 13. 1. 1944
škpt. let. Hugo Hubáčekod 13. 1. 1944do 21. 5. 1944
kpt. let. Václav Rybaod 21. 5. 1944do 15. 9. 1944
kpt. let. Jiří Hartmanod 15. 9. 1944ČSR

     312. československá stíhací peruť
     
mjr. let. Ján Ambrušod 12. 9. 1940do 12. 12. 1940
škpt. let. Evžen Čížek*od 12. 12. 1940do 27. 5. 1940
kpt. let. Jan Klánod 27. 5. 1941do 5. 6. 1941
škpt. let. Alois Vašátko*od 5. 6. 1941do 30. 5. 1942
kpt. let. Jan Čermákod 30. 5. 1942do 1. 1. 1943
kpt. let. Tomáš Vybíralod 1. 1. 1943do 1. 11. 1943
kpt. let. František Fencl škpt. let.od 1. 11. 1943do 15. 5. 1944
škpt. let. Jaroslav Hlaďood 15. 5. 1944do 15. 11. 1944
por. let. Václav Šloufod 15. 11. 1944ČSR

     313. československá stíhací peruť
     
kpt. let. Josef Jaškeod 29. 7. 1941do 15. 12. 1941
kpt. let. Karel Mrázekod 15. 12. 1941do 26. 6. 1942
npor. let. Jaroslav Himr* kpt. let.od 26. 6. 1942do 24. 9. 1943
škpt. let. František Fajtlod 24. 9. 1943do 1. 2. 1944
kpt. let. Václav Bergmanod 1. 2. 1944do 22. 5. 1944
kpt. let. Alois Hochmanod 22. 5. 1944do 1. 9. 1944
kpt. let. Karel Kasalod 1. 9. 1944do 15. 11. 1944
por. let. Otmar Kučeraod 15. 11. 1944ČSR

     Československá stíhací skupina - Wing
     
škpt. let. Alois Vašátko*od 30. 5. 1942do 23. 6. 1942
škpt. let. Karel Mrázekod 23. 6. 1942do 1. 4. 1943
škpt. let. František Doležalod 1. 4. 1943do 1. 2. 1944
škpt. let. Tomáš Vybíralod 1. 2. 1944do 15. 11. 1944
škpt. let. Jaroslav Hlaďo mjr. let.od 15. 11. 1944ČSR

     311. československá bombardovací peruť
     
pplk. let. Karel Tomanod 29. 7. 1940do 20. 3. 1941
mjr. gšt. Josef Schejbalod 20. 3. 1941do 3. 7. 1941
škpt. let. Josef Ocelka*od 3. 7. 1941do 20. 4. 1942
škpt. let. Josef Šnajdrod 20. 4. 1942do 1. 2. 1943
škpt. let. Jindřich Breicetl*od 1. 2. 1943do 21. 8. 1943
kpt. let. Vladimír Nedvědod 21. 8. 1943do 3. 2. 1944
škpt. let. Josef Šejblod 3. 2. 1944do 1. 9. 1944
škpt. let. Jan Kostohryz mjr. let.od 1. 9. 1944ČSR

     Českoslovenští velitelé britských perutí
     kpt. let. F. Fajtl
     kpt. let. J. Maňák**
     ppor. let. O. Smik*
     Pozn: (*padl;** zajat;)
Design by Pereko