uvod
310
311
313
velitele
vzpominky
dohoda
vysvetlivky
links
host
Počet přístupů:
     Činnost Členové jednotky Tabulky
     
Non multi sed multa

     Báze 312. československé stíhací perutě
     
ZákladnaOdDo
Duxford, Cambridgeshire05.09.194026.09.1940
Speke, Lancashire26.09.194003.03.1941
Halley (Rhosneigr), Angelsey03.03.194120.04.1941
Jurby, Isle of Man20.04.194129.05.1941
Kenley, Surrey29.05.194120.07.1941
Martlesham Heath, Suffolk20.07.194119.08.1941
Ayr, Ayrshire19.08.194101.01.1942
Fairwood Common, Glamorgan01.01.194224.01.1942
Angle, Pembroke24.01.194218.04.1942
Fairwood Common, Glamorgan18.04.194203.05.1942
Harrowbeer, Devon03.05.194210.10.1942
Churchstanton, Somerset10.10.194220.02.1943
Warrnwell, Dorset20.02.194306.03.1943
Churchstanton, Somerset06.03.194324.06.1943
Skeabrae, Orkney Isles24.06.194321.09.1943
Ibsley, Hampshire21.09.194302.12.1943
Llanbedr, Merioneth02.12.194317.12.1943
Ibsley, Hampshire17.12.194320.02.1944
Mendlesham, Suffolk20.02.194423.02.1944
Southend, Essen23.02.194403.03.1944
Mendlesham, Suffolk03.03.194403.04.1944
Appledram, Sussex03.04.194422.06.1944
Tangmere, Sussex22.06.194403.07.1944
Lympne, Kent03.07.194403.07.1944
Coltishall, Norfolk11.07.194427.08.1944
North Weald, Hertfordshire27.08.194403.10.1944
Bradwell Bay, Essen03.10.194427.02.1945
Manston, Kent27.02.194513.08.1945
Praha - Ruzyně (ČSR)13.08.194522.09.1945
České Budějovice (ČSR)22.09.1945

     Letouny užívané 312. československou stíhací perutí
     
LetounOdDo
Hawker Hurricane Mk.IZáří 1940Květen 1941
Hawker Hurricane Mk.IIBKvěten 1941Prosinec 1941
Supermarine Spitfire Mk.IIAŘíjen 1941Prosinec 1941
Supermarine Spitfire Mk.IIBListopad 1941Leden 1942
Supermarine Spitfire Mk.VBProsinec 1941Únor 1944
Supermarine Spitfire Mk.VCSrpen 1942Únor 1944
Supermarine Spitfire LF Mk.IXCLeden 1944Červen 1944
Supermarine Spitfire LF Mk.IXEČerven 1944Červenec 1944
Supermarine Spitfire HF Mk.IXČervenec 1944Říjen 1944
Supermarine Spitfire F Mk.IXŘíjen 1944Srpen 1945
Supermarine Spitfire LF Mk.IXEČervenec 1945 ČSR

     Velitelé 312. československé stíhací perutě
     
OdDo
S/Ldr Ján Ambruš12.09.194012.12.1940
S/Ldr Frank H. Tyson (British)05.09.194001.04.1941
S/Ldr Evžen Čížek12.12.194027.05.1941
S/Ldr Jan Klan27.05.194105.06.1941
S/Ldr Alois Vašátko05.06.194130.05.1942
S/Ldr Jan Čermák30.05.1942 01.01.1943
S/Ldr Tomáš Vybíral01.01.194301.11.1943
S/Ldr František Vancl, DFC01.11.194315.05.1944
S/Ldr Jaroslav HIado, DFC15.05.194415.11.1944
S/Ldr Václav Slouf, DFC15.11.194419.04.1945
S/Ldr Hugo Hrbáček, DFC19.04.1945 ČSR

     Velitelé letky "A"
     
OdDo
F/Lt Josef Duda05.09.194017.11.1940
F/Lt Harry A. G. Comerford (British)30.09.194015.11.1940
F/Lt Jan Klan17.11.194027.05.1941
F/Lt Charles A. Cooke (British)01.12.194028.05.1941
F/Lt Josef Jaške27.05.194120.07.1941
F/Lt Jan Čermák21.07.194130.05.1942
F/Lt Viktor Kaslik30.05.194201.02.1943
F/Lt Karel Kasal01.02.194310.06.1944
F/Lt Josef Keprt, DFC10.06.194401.10.1944
F/Lt Václav Slouf, DFC01.10.194415.ll.1944
F/Lt Karel Posta, DFC15.ll.194417.02.1945
F/Lt Antonín Dvořák17.02.1945 ČSR

      Velitelé letky "B"
     
OdDo
F/Lt Alois Hlobil05.09.194017.11.1940
F/Lt Dennys E. Gillam, DFC (British)06.09.194001.12.1940
F/Lt Alois Vašátko17.11.194005.06.1941
F/Lt A. M. Dawbam (British)01.12.194010.04.1941
F/Lt Tomáš Vybíral05.06.194119.06.1942
F/Lt Karel Kasal19.06.194125.08.1942
F/Lt Adolf Vrána25.08.194229.09.1942
F/Lt Karel Kasal29.09.194215.11.1942
F/Lt Tomáš Vybíral15.11.194201.01.1943
F/Lt Adolf Vrána01.01.194301.06.1943
F/Lt Viktor Kaslik01.06.194301.07.1943
F/Lt Václav Slouf01.07.194301.02.1944
F/Lt Vojtech Smolik01.02.19411.07.1944
F/Lt Otto Smik, DFC11.07.194403.09.1944
F/Lt Jaroslav Sodek03.09.194401.02.1945
F/Lt Josef Pipa01.02.1945 ČSR

Design by Pereko